Lucrări demonstrativ-experimentale de Silvicultură la Direcția silvică Arad

În perioada 12-14 aprilie 2019, studenții Beatrice Maria Ușurelu, Kincsö Katalin Timar (anul II Silvicultură) și Florin Benedek-Bloju (anul III Silvicultură), însoțiți de prof.dr.M.Sc.ing. Valeriu-Norocel Nicolescu, au participat la lucrări de Silvicultură cu caracter demonstrativ-experimental în ocoalele silvice Lipova, Bârzava și Săvârșin din cadrul Direcției silvice Arad, Regia Națională a Pădurilor-ROMSILVA.

În buna tradiție a colaborării de lungă durată dintre facultate și colegii din ROMSILVA, la lucrări a participat un personal silvic numeros de la cele trei ocoale, cu care s-au purtat discuții interesante privind soluțiile tehnico-economice propuse de brașovenii participanți prin lucrările de teren realizate.

arad2

Lucrări de teren la Ocolul silvic Lipova