Întâlnire între studenții facultății și principalul angajator în domeniu, Regia Națională a Pădurilor - Romsilva

Pe data de 8 mai 2019 în Aula Universității Transilvania a avut loc întâlnirea studenților Facultății de Silvicultură și exploatări forestiere cu reprezentanții Regiei Naționale a Pădurilor – Romsilva. În deschiderea evenimentului, pofesorul Ioan Vasile Abrudan, rector al Universității Transilvania din Brașov, a salutat inițiativa RNP-Romsilva de a se întâlni cu viitorii ingineri silvici și de a prezenta oferta de locuri de muncă.

Directorul general al RNP-Romsilva, ing. Gheorghe Mihăilescu, absolvent al Facultății de Silvicultură și exploatări forestiere din Brașov, a prezentat oportunitățile oferite de RNP-Romsilva tinerilor absolvenți ai programelor de studii din domeniul Silvicultură. La eveniment au participat și cadre didactice ale facultății, conducerile Direcțiilor Silvice și ale parcurilor naționale și naturale aflate în administrarea RNP-Romsilva.

rnp2