Activitatea didactică on-line la disciplina Educație fizică și sport

Referitor la trecerea în totalitate a activităților didactice on-line, în urma ședinței din Consiliul facultății noastre s-au hotărât următoarele:

1. Toate pachetele de excursii programate vor trece pe platforma e-learning ca resurse exact la ora și data stabilite, începând cu 29.10.2020 și se vor transforma în activități practice utilizând camera video (Sunt necesare: echipament sportiv, spațiu adecvat 2/2m/pers).
2. Excursiile programate miercuri, 28.10.2020 vor fi replanificate cu acordul studenților și a cadrului didactic.
3. Pachetele de excursii se vor completa cu alte resurse realizate exclusiv on-line.
4. Pentru studenții care s-au înscris la disciplinele ȘAH și SCHI datele programate inițial rămân momentan în vigoare.